You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

 كنترل و افزايش كيفيت محصولات توليدي و مواد اوليه مصرفي يكي از الزامات غير قابل انكار در بهبود روند مستمر توليد بوده و نقش بسيار موثري را در اين زمينه ايفا مي‌نمايد. آزمايشگاه پرتوآزمون جوانه خراسان با دارا بودن ابزار و تجهيزات بسيار نوين آزمايشگاهي به همراه پرسنل متخصص و متعهد خود با بیش از یک دهه تجربه به عنوان آزمایشگاه مرجع در زمینه آنالیز ویتامین‌ها و مواد معدنی در صنایع غذایی و مکمل‌های غذایی دام و طیور و تعیین ارزش تغذیه‌ای محصولات خوراکی فعالیت می‌نماید. آزمايشگاه پرتوآزمون جوانه خراسان که از اعضای انجمن آزمایشگاه های همکار و انجمن شیمی ایران می باشد، با توکل به الطاف خداوند متعال، تکیه بر کادر فنی متخصص و بکارگیری دانش و تکنولوژی روز دنیا، موفق به كسب گواهينامه اكروديته (همكار) از اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و گواهینامه ISO/IEC/17025 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران گردیده است.
 

اهداف آزمایشگاه

آزمایشگاه پرتوآزمون جوانه خراسان در راستاي دستيابي به رضايت‌مندي مشتريان به عنوان هدف اصلی مواردی نظیر احترام به مشتريان، ارائه خدمات منطبق با نياز مشتريان و بهبود مستمر كيفيت خدمات آزمایشگاهی از طريق بهره‌گيري از فناوري‌هاي روز را سرلوحه خود قرار داده است.

فعالیت‌های آزمایشگاه

از مهمترین فعالیت‌های انجام شده می‌توان به همكاری با سازمان ملی استاندارد، اداره نظارت بر غذا و دارو، انجمن آزمایشگاه‌های همکار، دریافت گواهينامه استاندارد ايزو ۱۷۰۲۵، همكاری با اداره كل دامپزشكي و عضو انجمن شيمي ايران اشاره کرد.

آزمایشگاه فیزیک و شیمیایی

بخش شیمی این آزمایشگاه با بهره گیری از جدیدترین روش‌ها و استانداردهای ملی و بین المللی یکی از کامل‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌ها در زمینه آنالیز خوراک و مکمل‌های دام، طیور و آبزیان و صنایع غذایی می‌باشد.

آزمایشگاه میکروبیولوژی

تشخیص و کشت انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ و مخمر و تعیین نوع و حد مجاز میکروارگانیسم‌های هوازی و بی‌هوازی در مکمل دام، طیور و آبزیان، مواد اولیه و فراورده‌های غذایی از مهمترین فعالیت‌های بخش میکروبیولوژی می‌باشد. آزمایشگاه میکروبیولوژی از چهار بخش محیط سازی، کشت مجهز به هود لامینار، انکوباسیون و استرلیزاسیون تشکیل شده است.

آزمایشگاه آنالیز دستگاهی

آزمایشگاه پرتوآزمون جوانه خراسان با هدف ارائه خدمات گسترده و دقیق‌تر اقدام به تجهیز آزمایشگاه‌های خود نموده است و به عنوان تنها آزمایشگاه همکار در شرق کشور دارای دستگاه ICP به منظور اندازه گیری عناصر و دستگاه HPLC مختص اندازه گیری ویتامینهای محلول در آب و محلول در چربی و نیز دستگاه اسپکتروفتومتر، یون متر و … می‌باشد.

آزمایشگاه آب و خاک

محیط زیست سالم یکی از نیازهای اولیه انسانهاست. ایجاد محیط زیستی سالم و عاری از انواع آلودگی‌ها به دانش و تخصص نیاز دارد. آزمایشگاه آب و خاک پرتوآزمون جوانه خراسان معتمد سازمان محیط زیست، با انجام آزمون‌های تخصصی آب و خاک در خدمت فعالان عزیز صنعتی، محققان و دانشجویان گرامی می‌باشد.

آزمایشگاه بافت شناسی

آزمون‌های قابل انجام در آزمایشگاه بافت شناسی پرتوآزمون جوانه خراسان شامل تهیه انواع مقاطع بافتی جانوری و گیاهی، تشخیص کلیه تقلبات محصولات پروتئینی، تشخیص بافت شناسی و میکرومتری، انجام پروژه‌های دانشجویی و طرح‌های تحقیقاتی.
انواع روش های بافت شناسی مورد استفاده برای شناسایی بافت‌های مختلف شامل هماتوکسیلین (Hematoxylin)، ائوزین (Eosin)، کروم ماسون (Mason trichrome) و سافرانین (Safranin) می‌باشند.

آزمایشگاه هماتولوژی و بیوشیمیایی

آزمایشگاه پرتو آزمون جوانه خراسان جهت ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز صنعت دام و طیور، بخش آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی را نیز به مجموعه آزمایشگاه‌های خود افزود. در این بخش آزمون‌های زیر قابل انجام است:
هماتولوژی: CBC ,PCV
بیوشیمیایی: قند ، اوره ،کراتی نین ، بیلی روبین ،کلسترول ،Alb ,Ca ,P ,Cu ,Mg ,K ,Na و آنزیم های ALT ,AST ,GGT ,CK ,ALKP
آزمایش کامل ادرار
سیتولوژی و انگل شناسی و قارچ شناسی

آزمایشگاه سرولوژی

آزمون‌های سرمی به عنوان وسیله اصلی ارزیابی بیماری‌ها در طیور و تشخیص تاثیر واکسیناسیون و وضعیت ایمنی گله می‌باشند. آزمایشگاه پرتوآزمون قادر به انجام انواع آزمون‌های سرمی شامل آزمایش HI برای تشخیص نیوکاسل، مایکوپلاسموزیز(MG)، آنفولانزای پرندگان (AI)، آزمایش ELISA برای گامبرو، MG، ORT، ART، برونشیت عفونی، مایکوتوکسین‌ها، کم خونی عفونی، آزمایش RSA برای مایکوپلاسما گالی سپتیکوم (MG)، مایکوپلاسما سینویهو، سالمونلا پلوروم، آزمایش ELISA برای بیماری‌های یون، لوکوز، BVD-MD و همچنین جداسازی و آنتی بیوگرام باکتری‌های عامل ورم پستان می‌باشد.